ÜRÜNLER

Özengili ve Enversör Şalterler ( ÖKŞ , ENV )

 

 

  Özengili Kollu ve enversör şalterlerimiz;  AC20 kategorili olarak, tesislerde uzun ömürlü ve emniyetli çalışma imkanı verecek şekilde, kaliteli malzeme kullanılarak, titiz bir işçilikle imal edilmektedir.

  Dağıtım panolarına kolaylıkla monte edilebilen şalterlerin gövdeleri DKP saçtan imal edilip, kadmiyum kaplanmak suretiyle dış tesirlere daha dayanıklı hale getirilmiştir. Şalter kumanda gövdeleri ve kolları izole sert plastikten imal edilmektedir.
  Şalterlerin sabit ve hareketli kontakları elektrolitik bakırdan imal edilmekte ve en iyi geçiş direncini temin etmek için elektro gümüş kaplanmaktadır.
Kumanda kolları arzu edilmeyen açma-kapamaları önlemek için gerektiğinde çıkartılabilmektedir.
  Özengili ve Enversör Şalteri yük altında olmayan veya bu duruma çok yakın devreleri açma-kapama için kullanılmalıdır. Yük altında açılıp-kapatılması kesinlikle tehlikelidir. Şalterlerimiz, elektrik şartnamelerine uygun olarak, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine sahip tesislerimizde imal edilmektedir.

 

 

Yük Kesici Şalter

 
  Yük Kesici Şalterlerimiz IP30 korumalı ve AC 22 kategorili olarak, tesislerde uzun ömürlü ve emniyetli çalışma imkanı verecek şekilde, kaliteli malzeme kullanılarak imal edilmektedir.
  Şalterlerimiz; dağıtım panolarına etiketin üzerindeki dört adet şapkalı somun vasıtasıyla kolayca sökülüp takılabilen özellikte olup, ayrıca gövdeleri kadmiyum kaplı saçtan imal edilmek suretiyle daha dayanıklı hale getirilmiştir.
  Şalterlerin kontak ve bıçakları elektrolitik bakırdan imal edilmekte ve en iyi geçiş direncini temin etmek için elektro gümüş kaplanmaktadır.
  Açma-kapama hızı, şalteri kullananın kumanda hızına bağlı olmadığından yük altında emniyetle açılıp-kapatılmaktadır.
Hareketli kontaklar iki paralel bıçak gibi dizayn edildiğinden kontaklar çalışma esnasında kendi kendini temizlemektedir.
  Kontaklardaki özel yaylar sayesinde, kontak geçiş dirençleri en düşük seviyeye indirilerek, şalterlerin ısınması önlenip, ömrü uzatılmış, ark söndürme hücresi ilavesi ile de açma-kapama kapasitesi emniyetli bir şekilde artırılmıştır.
  Şalterlerimiz ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine sahip tesislerimizde imal edilmektedir.
 

Sigortalı Yük Kesici Şalter

 

 

  Sigortalı Yük Kesici Şalterlerimiz IP31 koruma sınıflı ve AC 22 kategorili olarak tesislerde uzun ömürlü ve emniyetli çalışma imkanı verecek şekilde, kaliteli malzeme kullanılarak imal edilmektedir.

  Sigortalı Yük Kesici Şalterlerimiz özellikle ışık dağıtım panolarında emniyetli olarak kullanılmaktadır. Açma-kapama kolu elle kumanda edildiği halde açma-kapama işlemi el hızına bağlı olmadan krom nikel yaylar vasıtası ile seri bir şekilde meydana gelmektedir.

  Açma-kapama işlemi aynı anda dört noktadan gerçekleştiğinden şalter açık iken sigorta bıçaklarında gerilim bulunmamakta ve böylece çok emniyetli bir şekilde sigorta değiştirme mümkün olmaktadır.

  Kapaklı pano içine monte edildiğinde, şalter kolu pano kapağına yerleştirildiğinden, şalter açıkken kapak kolaylıkla açılıp kapanabilmekte, şalter kapatıldığında ise kilit mekanizmasının önemli bir özelliği olarak, pano kapağı açılmamaktadır.

  Şalterin bağlı bulunduğu devrede herhangi bir arızadan dolayı çalışma yapılacağı zaman, kol üzerindeki özel kilit mekanizması asma kilit takmak suretiyle emniyetli bir çalışma ortamı temin edilmektedir.

  Şalterlerimiz ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine sahip tesislerimizde imal edilmektedir.